TheExplorer.no will become BusinessNorway.com from 30 March 2023.

Explore BusinessNorway.com
Login

Hva er The Explorer?

The Explorer er Norges offisielle markedsplass for eksport av grønn og bærekraftig teknologi. Vi promoterer norske løsninger og kobler dem med internasjonale selskaper.

AboutTEThumbnailNew.jpg

The Explorer har hjulpet flere norske bedrifter til å bli synlig i internasjonale markeder – her er noen av deres historier

InnovasjonNorge_EA_Hy5_cropped 1360x765.jpg

Fordelene for deg som norsk bedrift

Du får en skreddersydd engelsk presentasjon og egen side på plattformen – helt gratis

Du blir del av Norges landslag for eksport

Du blir en del av Innovasjon Norges målrettede digitale markedsføring i viktige eksportmarkeder

Er du interessert i å kjøpe ekstra annonsering mot The Explorers internasjonale målgrupper, ta kontakt med redaktøren

Lag en bruker og registrer din løsning gratis
DennisCrane.jpg

Dennis Crane

Operations Manager

C&W Industrial Fabrication & Marine Equipment Ltd.

“Wow. Denne tjenesten skulle jeg visst om før jeg reiste til Aqua Nor, så kunne jeg ha gjort enda bedre research og planlagt bedre hvilke selskaper jeg ønsker å møte når jeg er i Norge.”

TE_Solutions_Bewi Energy_Kai Thrones_profilbilde.jpg

Kai Thrones

CMO

BEWI ENERGY AS

“Synligheten på Explorer har bidratt til at vi har blitt kontaktet av større potensielle partnere mye raskere enn forventet.”

Innovasjon_Norge_EA_tSaga_Robotics_765_square.jpg

Hvem kan registrere seg

Løsningen din må være grønn og/eller bærekraftige – dvs. bedre for mennnesker og miljø enn det som brukes i dag

Løsningen din må bidra til å nå ett eller flere av FNs bærekraftsmål

Bedriften din må ha ambisjoner om å vokse internasjonalt

Bedriften din må følge prinsipper for ansvarlig næringsliv

Profile image for Øyvind Bakke

Øyvind Bakke

CCO

FJORD MARITIME AS

“Vi bruker The Explorer aktivt i vår markedsføring og har fått flere henvendelser fra potensielle internasjonale kunder. Sist i går, ringte det et selskap fra Newfoundland.”

TE_Solutions_Kitemill_Thomas Harklau_cropped (1).jpg

Thomas Hårklau

GRÜNDER

KITEMILL AS

“Et kinesisk investeringssselskap tok kontakt etter å ha funnet oss på The Explorer. Med bruk av plattformen hadde de screenet oss og funnet ut av vi var en god match.”

Nøkkeltall

  • 442

    publiserte løsninger på The Explorer

  • 1 av 4

    norske bedrifter har oppnådd kontakt med internasjonale partnere

  • 100 000

    besøkende per måned

Bård_Haug1.jpg

Bård Haug

COO

SPILLTECH AS

“Flere av våre globale partnere har funnet oss på The Explorer. Vi er nå i dialog med havn i både Bulgaria og Boston som begge først ble oppmerksom på oss gjennom The Explorer.”

“Akkurat nå får vi nesten flere henvendelser enn det vi klarer å håndtere. Vi snakker med partnere som potensielt vil bruke karbonfiberne våre i sko, biler, batterier og mye mer. Og jeg tror The Explorer helt klart har hatt en del å si i denne eksponeringen.”